nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Biotyna

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Dieta i suplementy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lenna

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 23:36
Temat postu: Biotyna
Odpowiedz z cytatem

Biotyna (witamina H, koenzym R)

Ma formę białego, krystalicznego proszku rozpuszczalnego w wodzie i alkoholu, o charakterze kwasowym. Jest substancją bardzo niestabilną, wrażliwą na zmiany temperatury, podgrzewanie, promienie UV, długotrwały kontakt z wodą, tlenem i związkami zasadowymi. Aktywna jest forma D-biotyny.
Uczestniczy w syntezie cukrów, białek i kwasów tłuszczowych, wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry i włosów.

Dostarczana jest z pożywieniem w ilości ok 30-40 mcg dziennie, jest także syntezowana w jelitach przez bakterie jelitowe.
Do prawdziwych niedoborów dochodzi dość rzadko - sprzyja temu głównie długotrwałe zażywanie sulfonamidów, estrogenów, alkoholu, a także antybiotykoterapia, która niszczy florę bakteryjną w jelitach. W takich przypadkach zaleca się dodatkową suplementację biotyną i/lub preparatami zawierającymi pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus.
Także osoby często spożywające surowe białko kurze są narażone na niedobór biotyny - zawiera ono białko awidynę, która wiążąc biotynę uniemożliwia jej wchłanianie z jelit.

Objawy niedoboru biotyny:
-osłabienie, wypadanie i przedwczesne siwienie włosów, szarawy odcień skóry, egzema, łzs, depresja czy anemia, a w przypadkach skrajnego niedoboru nawet halucynacje, paraliż czy poważne osłabienie systemu immunologicznego.

Objawy nadmiaru biotyny:
-nie zanotowano, jednak tak jak każdej innej pojedyńczej witaminy nie powinno się jej zażywać przez długi czas, gdyż może to prowadzić za zaburzenia równowagi witaminowo-minerałowej w organizmie. Jej nadmiar jest wydalany z moczem, więc nie dochodzi do kumulacji biotyny.

Źródła biotyny:
- wątroba wołowa 100mcg/100g
- groch prażony 39mcg/100g
- czekolada 32mcg/100g
- groch suszony 18mcg/100g
- kalafior 17mcg/100g
- grzyby 17mcg/100g
- orzechy laskowe 14mcg/100g
http://www.bookman.com.au/vitamins/biotin.html

Wpływ biotyny na paznokcie:

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, ze biotyna może być pomocnym suplementem w przypadku słabych, łamliwych paznokci:
- w badaniu L.Hochman wykazana poprawę jakości paznokci u ponad 60% badanych przy dziennej dawce biotyny 2.4mg
- dr.V.Colombo stosując taka samą dawkę stwierdził w swoim badaniu zwiększenie grubości płytki paznokciowej o 25%, jednak kliniczna poprawa była widoczna dopiero po 1-5 miesiącach suplementacji.
Źródła:
1. "Brittle nails: response to daily biotin supplementation."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...ool=pubmed_docsum
2. "Treatment of brittle fingernails and onychoschizia with biotin: scanning electron microscopy."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...ool=pubmed_docsum

Biotyna a skóra:

Niedobór biotyny moze być przyczyną łojotokowego zapalenia skóry, należy więc rozważyć dodatkową suplementację, nawet w przypadku niemowłąt, gdyż często daje ona dobre efekty:
"Dermatitis"
http://www.findarticles.com/p/articles/mi_g2603...003/ai_2603000320

Biotyna a włosy:

Mechanizm wływu dużych dawek biotyny na wzmocnienie włosów i zapobieganie łysieniu nie jest jasny. Wg niektórych wiąże się to z hamowaniem 5-AR (enzymu umożliwiającego konwersję testosteronu w DHT, który odpowiada za łysienie androgenne).
Dyskusyjna jest też kwestia pozytywnego wpływu biotyny na przedwczesne siwienie, chociaż w przypadku siwienia spowodowanego niedoborem biotyny może dać dobre efekty, szczególnie w połączeniu z PABA. Jest teoria, że taki mix może nawet przywrócić włosom kolor.
Źródła:
http://www.skinandallergynews.com/article/PIIS0...02707341/fulltext
http://www.findarticles.com/p/articles/mi_gGENH/is_/ai_2699003088

Biotyna a cukrzyca

Suplementacja biotyną jest też czasem stosowana w przypadku cukrzycy - zwiększa wrażliwość na insulinę i podnosi poziom enzymów biorących udział w metabolizmie glukozy. Duże dawki mogą też dać dobre efekty przy leczeniu i zapobieganiu neuropatii obwodowej u cukrzyków.
Źródła:
"Oral glucose tolerance test after high-dose i.v. biotin administration in normoglucemic hemodialysis patients."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...amp;dopt=Abstract
"Biotin for diabetic peripheral neuropathy."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?c...amp;dopt=Abstract
(dopisek własny - wg H.Różańskiego biotyna nie ma pozytywnego wpływu na trądzik, a przynamniej on go nie zanotował. Jednak zgodnie z tym, że duże dawki zwiększają wrażliwość na insulinę wynika, że teoretycznie biotyna powinna dobrze się sprawdzać w przypadku trądziku powiązanego ze słabą tolerancją węglowodanów. Wie ktoś coś na ten temat?)

Zalecenia co do dawkowania nie są ustalone, jednak za bezpieczną można uznać dawkę 1mg/24h przez okres kilku miesięcy, potem zmniejszenie dawki do max. 300mcg (opinia Basi Kwiatkowskiej).

Jaka jest najlepsza pora na biotynowe suplementy?
Tego nie wyczytałam w tekstach źródłowych, jednak biorąc pod uwagę, że biotyna nie lubi zasadowego środowiska i fakt, że nadmiar biotyny jest wydalany z moczem, najlepszym rozwiązaniem wydają się dawki podzielone, łykane na pusty żołądek.
Jeśli jest inaczej - proszę o info.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sejma

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 13:59
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zażywałam 1 mg biotyny przez sto dni (jedno opakowanie), ponieważ włosy wypadały mi w dużych ilościach. Po kilku tygodniach przestały, w życiu nie miałam tak gęstej czupryny. Włosy mam cienkie i delikatne - to oczywiście się nie zmieniło, ale jest ich więcej i od razu inaczej wyglądają. Na opakowaniu moich tabletek pisze, że najlepiej przyjmować je podczas posiłku.

mysia.8

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 16:11
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

sejma napisał:
Zażywałam 1 mg biotyny przez sto dni (jedno opakowanie), ponieważ włosy wypadały mi w dużych ilościach. Po kilku tygodniach przestały, w życiu nie miałam tak gęstej czupryny. Włosy mam cienkie i delikatne - to oczywiście się nie zmieniło, ale jest ich więcej i od razu inaczej wyglądają. Na opakowaniu moich tabletek pisze, że najlepiej przyjmować je podczas posiłku.

a jakie to tabletki? tez mam takie włosy i od wielu lat szukam czegoś co mi zagęści czuprynę Rolling Eyes

lenna

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 16:12
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Sejma, dzięki za relacje Smile

Czyżby był dostępny u nas już jakiś preparat z dużą dawką biotyny?

mysia.8

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 16:17
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jak znam życie to sejma pisze albo z zagranicy albo kupiła tabletki za granicą Crying or Very sad
jakby co to ja się piszę jako pierwsza na biotynę z bulkactives Wink

Saskia

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 16:27
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wklejam z MP:
1. Zdrovit Biotyna pastylki 0,1 mg 50 pastylek o smaku ananasowym NP Pharma 8.96 zl
a tu jeszcze z ich strony http://www.zdrovit.pl/index.pl?sid=01F54032&...odukt&lang=pl
To sa preparaty zawierajace biotyne, ktore byly wczesniej opisane na stronach BU.
2. MAXIVIT - Zestaw witamin, makro i mikroelementów wzbogacony standaryzowanym wyciągiem
z korzenia białego żeń-szenia koreańskiego (Panax ginseng CA. Meyer) - biotyna (150 mcg), - 50 tabl. 21.00 zł; 100 tabl. 35.00 zł
http://www.naturell.pl/index.php?level=produkty&level2=14
3. Silica 100 tabl. 23,90zł, pojedyncza tabletka zawiera - biotyna 0,16 mg; http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=129
4. Supradyn® tabletki musujące, zawiera Witamina H (biotyna) 0.25 mg, 10 tabletek w cenie 16,60zł http://www.aptekanowa.pl/product_info.php?products_id=390 (Przeciwwskazania
Preparatu Supradyn® nie wolno stosowac w przypadkach już istniejącej hiperwitaminozy A i D, hiperkalcemii, w niewydolnooci nerek ani też podczas przyjmowania retynoidów (np. leku Tigason).
Nie powinno się stosowac prepatu Supradyn® przez dłuższy okres czasu w dawkach większych od zalecanych.)
5. HI TEC Vitamin A-Z PLUS; 60 tabl.- Biotyna 13,6 mg, cena 14,90, http://muscle.pl/sklep/catalog/product_info/p78..._az_plus_60_tabl_
6.Uwaga, ten produkt, w ktorym znajduje sie biotyna: 400 mg/ 1kg, jest przeznaczony dla zwierzat, ale byl podany na stronach BU, dlatego podaje jego namiary - DOLFOS CANIS H- BIOTYNA (250G), http://www.petworld.itl.pl/sklep.php/,details,id_pr,895.html
cena:12,13 PLN
Na koniec moja uwaga, powyzsze preparaty sa najczesciej wielowitaminowe, oprocz wielu innych witamin posiadaja w skladzie biotyne, dlatego spozywajac je pamietajmy o przestrzeganiu dziennych dawek witamin jakie tam sie znajduja.
Dopisuje preparat podany przez Sejme
7. TRISANA vital Biotyna, 90 kapsułek,Kapsułki zawierają 2,5 mg naturalnej biotyny, cena 83 zl, http://www.pacjent.natopie.pl/sklep/shopping/pr...df062cb3b482b0777

mysia.8

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 18:14
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jadłam Biotynę Zdrovitu przez kilka tygodni (pisałam już o tym na BU) ale jej główną wadą jest zawartośc glukozy, poza tym trzeba by było zjeść 10 tabletek dziennie żeby osiągnąć zaleconą dawkę

sejma

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 18:29
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Macie racje swoją biotynę kupiłam w Angli, firma holland&barrett - biotin -dostępna jest w dawce 1 mg i 0,300 mg. Wcześniej próbowałam jeść biotyne zdrowitu, ale szkoda nerwów i pieniędzy (mała dawka w tabl.). Na BU dziewczyny podawały namiary na dostępną u nas biotynę firmy Trisana
http://www.suplementy.hg.pl/vital2.htm
Chciałąm jeszcze dodać, że biorąc 1 mg biotyny dzienni zaobserwowałam szybszy wzrost włosów

fragola

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 22:54
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jesienia strasznie zaczely mi wypadac wlosy. i chyba wlasnie tez wtedy przeczytalam na BU o biotynie. przez kolejne 4 miesiace zazywalam po 1000 mcg biotyny dziennie. wlosy przestaly mi wypadac i zaczely rosnac jak wsciekle do tego stopnia, ze mimo iz nigdy nie mialam grzywki, to teraz wyglada jakbym ja miala, bo odrastaja mi jakby w "pierwszym rzedzie". teraz zazywam tyle ile jest w moim aktualnym zestawie witamin, czyli 300mcg dziennie.

lenna

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 11:19
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mysia.8 napisał:
jakby co to ja się piszę jako pierwsza na biotynę z bulkactives Wink

bardzo dobrze, im więcej chętnych, tym większe szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy Cool

fragola napisał:
mimo iz nigdy nie mialam grzywki, to teraz wyglada jakbym ja miala, bo odrastaja mi jakby w "pierwszym rzedzie".

trochę nie na temat, ale też mam od jakiegoś czasu coś podobnego z tym, że dotyczy to rzęs. Rosną mi nie tylko w drugim, ale i w trzecim rzędzie, coraz bliżej oka, jeszcze trochę i będę musiała je podskubać Confused

To robota MSM Rolling Eyes

Wracając do tematu - artykuł o wpływie biotyny na metabolizm węglowodanów:

Pharmacological effects of biotin
http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m0FDN...3_10/ai_n15693261

mysia.8

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 11:55
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

aż się boję pomyśleć jakie byłyby wyniki jednoczesnego stosowania MSM i biotyny Twisted Evil
coś mi się wydaje że poeksperymentuję na sobie, o wynikach (mam nadzieję na czuprynę a la VV) dam znać jak rozwiąże się sprawa czystej biotyny

ankah

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 16:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Lenna też tak mam z rzęsami, muszę skubać je w kąciku oka. A spożyłam dopiero jedno opakowanie MSM, aż się boje myśleć co będzie po następnym, u mnie też znacząco zmniejszyło się przetłuszczanie włosów i skóry a także trądzik Smile

mysia.8

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 19:05
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

znalazłam przed chwilą coś takiego:

http://www.allegro.pl/item94489980_vita_miner_w...0_dni_nowosc.html

jeśli te 1000 mcg biotyny w składzie to prawda to za taką cenę jest to rewelacyjny suplement Shocked podejrzewam jednak pomyłkę (to 66,67% RDA jest mylące) jak na złość wg googla aukcje tej dziewczyny sa jedynym żródłem składu tego preparatu; napisałam do niej maila z prośbą o sprawdzenie zawartości biotyny i potwierdzenie Rolling Eyes

lenna

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 19:36
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

To raczej pomyłka.

Jeśli sie nie da załatwić biotyny w bulkactives, to jakimś wyjściem jest kupienie kapsułek Trisana w np. trzy osoby. Wtedy każdy miałby po 30 sztuk i wystarczałoby to na 2 miesiące przy kwocie około 30zł, więc jeszcze do przełknięcia. Zresztą miałyśmy już taki chytry plan z Maritą, więc jeśli będą chętni do podziałki, to można zadziałać Cool

rufek

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 19:47
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Lenna30 napisał:
To raczej pomyłka.

Jeśli sie nie da załatwić biotyny w bulkactives, to jakimś wyjściem jest kupienie kapsułek Trisana w np. trzy osoby. Wtedy każdy miałby po 30 sztuk i wystarczałoby to na 2 miesiące przy kwocie około 30zł, więc jeszcze do przełknięcia. Zresztą miałyśmy już taki chytry plan z Maritą, więc jeśli będą chętni do podziałki, to można zadziałać Cool

I ja, i ja - chętna jestem na biotynę do podziału Laughing

elen

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 20:57
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja też w razie co piszę się na biotynę z jednego bądź drugiego źródła Smile

Alex

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 21:20
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

I ja tez sie pisze na biotynę do podziału.Jedną lub drugą.

mattbel

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 21:33
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja tak samo jestem chetna na biotynke Wink

iwcia74

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 21:41
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Lenna30 napisał:
To raczej pomyłka.

ale to jak?chcecie dzielić tabletkę na pół czy jeść jedną co dwa dni?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer gadu-gadu
lenna

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 21:47
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę, że nadmiar biotyny jest szybko wydalany - jestem raczej za pierwszą opcją. Można wysypać połowę proszku z kapsułki i łyknąć od razu popijając wodą. Zresztą, o ile bulkactives się nie zlisi, to będziemy mieć właśnie sypką biotynę.

Można ew. dokupić puste żelatynowe kapsułki i z nimi kombinować, ale nie wiem czy komuś się chce Question

agusia_1

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 21:49
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Też bym była chętna na biotynę Very Happy
Może ktoś do mnie się podłączy i weźmiemy też na spółkę tą biotynę Trisana?? Very Happy
A ta z bulkactives po ile by mniej więcje była? Bo jakoś się nie dopatrzyłam hehe
Przepraszam, jeżeli gdzieś jednak o tym jest, ale jestem półprzytomna Confused , bo mam gorączkę i średnio mi dzis myślenie wychodzi Very Happy

No to zaliczyłam mój 1 post Smile

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer gadu-gadu
lenna

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 22:44
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cena biotyny w bulkactives (o ile będzie) nie jest jeszcze znana, ale na pewno nie będzie droższa, dojdzie tylko część kosztów przesyłki z Tajwanu Razz

Moja propozycja jest taka, że jeśli do momentu tretinoinowych zakupów biotyny w sklepie nie będzie - wtedy weźmiemy Trisanę. Biorąc pod uwagę liczbę chętnych, pewnie więcej niż jedno opakowanie Laughing

agusia_1

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 22:49
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Doszła jeszcze jedna chętna na Trisane Very Happy Więc mnie można liczyć jako 2 hehe Koleżankę namówiłam Laughing

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer gadu-gadu
mysia.8

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 6:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mysia.8 napisał:
znalazłam przed chwilą coś takiego:

http://www.allegro.pl/item94489980_vita_miner_w...0_dni_nowosc.html

jeśli te 1000 mcg biotyny w składzie to prawda to za taką cenę jest to rewelacyjny suplement Shocked podejrzewam jednak pomyłkę (to 66,67% RDA jest mylące) jak na złość wg googla aukcje tej dziewczyny sa jedynym żródłem składu tego preparatu; napisałam do niej maila z prośbą o sprawdzenie zawartości biotyny i potwierdzenie Rolling Eyes

no niestety, dzieczyna pomyliła się o jedno zero: powinno być 100 mcg, skład już jest poprawiony Sad

Fishbina

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 11:02
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Jakby coś się klarowało z biotyną to też jestem zainteresowana mniam mniam...

maugos

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:03
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ja też jestem chętna:)

lenna

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:15
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że biotyna odpływa w siną dal Evil or Very Mad Jeśli jest realna, to może to być równie dobrze sprawa miesięcy...

Prawdopodobnie zostanie nam więc Trisana albo (nie wszystkim ten pomysł się spodoba Wink) skorzystanie z pośrednictwa i kupienie porządnej biotyny w porządnej ilości w beyond-a-century. Taki posrednik zarabia na tym 20% całej kwoty (tzn cena towaru+wysyłka). Korzystałam jakiś czas temu raz z takiego rozwiązania i wszystko było ok, co nie jest żadną gwarancją, ale to zawsze coś.

Jak to wygląda od strony finansowej? Biotyna w beyond-a-century kosztuje 5.50 $ i jest to ilość jaka wystarczy na prawie półtora roku przy dawce 1mg dziennie:
http://www.easycart.net/BeyondACenturyInc./B_Vitamins.html#1140

Dodając do tego część kosztów przesyłki i narzut 20% wyjdzie jakieś 10 $ na osobę, a za tę kwotę można dostać 30 kapsułek Trisane, to znaczy 2 miesiące zajadania. Różnica gigantyczna.

Byłby ktoś chętny? Cool

Ps. pomysł powstał w desperacji i tak go traktuję, tzn będę dusiła Johna, ale biorę też pod uwagę, że nic z tego na razie. Zapotrzebowanie jest na inne składniki i o nie głównie się stara, może gdyby więcej osób było takich namolnych jak ja, to szybciej by to poszło blheehee
W razie czego mail: info@bulkactives.com Wink

mysia.8

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:19
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy dobrze zrozumiałam opis: to jest 166 kapsułek po 3 mg każda?

lenna

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:24
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mysiu, to jest sypki proszek bazujący na wapniu z dodatkiem 1% biotyny. Pewnie jest jakaś miarka dodana, która odmierza porcję z 3mg biotyny. Zawsze można metodą prób i błędów dobrać miarkę trzy razy mniejszą.

agusia_1

Wysłany: Wto Mar 28, 2006 18:50
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Oj Lenno kusisz tą biotyną z beyond Very Happy Jakby co to też bym ją chętnie wzięła Very Happy
Ale o co chodzi z tym pośrednictwem? Bo nie kupowałam tak nigdy więc nie wiem Sad Mojego chłopaka dobry znajomy przyjeżdża za miesiąc ze Stanów do Polski na kilka dni więc można by się jakoś z nim dogadać żeby nam to zakupił i przywiózł Smile Co ty na to? Smile

Swoją drogą zaciekawiło mnie to: http://www.easycart.net/BeyondACenturyInc./images/6250.jpg Very Happy

Strona 1 z 8
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Dieta i suplementy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Skocz do: