nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Lekobaza, hascobaza, euceryna

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Domowe laboratorium urody
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
asinek

Wysłany: Sro Sty 25, 2006 15:36
Temat postu: Lekobaza, hascobaza, euceryna
Odpowiedz z cytatem

Lekobaza:

tanatos napisał:
Wszystkie zalety nowoczesnego podłoża maściowego spełnia ambifilne podłoże emulsyjne. Zastosowanie w nim specjalnych emulgatorów pozwala na uzyskanie z ambifilnej emulsji, w zależności od potrzeb, emulsji typu O/W (zawierającej 70% lub więcej wody) lub W/O (zawierającej do 30% wody). Stwarza to możliwość zastosowania ambifilnej podstawy maściowej we wszystkich fazach procesu zapalnego skóry. Zakres jej stosowania obejmuje zarówno wysiękowe zmiany skórne, w których wskazane jest zastosowanie podłoża typu emulsji O/W, a także leczenia przewlekłych stanów zapalnych, w których emulsja typu W/O powinna być stosowana.
Zakres stosowania emulsji ambifilnej jako podłoża maściowego jest nieograniczony, gdyż dodane do niej mogą być zarówno środki farmaceutyczne rozpuszczalne w wodzie, jak i olej bez wpływu na trwałość i wygląd podłoża maściowego.

do lekobazy mozna wiec dodawac skladniki czynne wg uznania, zwracajac jednak uwage by faza wodna stanowila 30%-70% (lekobaza stanowi faze tluszczowa! tzn calkowita faza tluszczowa powinna byc suma lekobazy i ewentualnie uzytych olejkow roslinnych)

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asinek

Wysłany: Sro Sty 25, 2006 23:11
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Euceryna: (informacje pochodza ze strony Luskiewnika, podkreslenie moje)
Arrow http://www.luskiewnik.gower.pl/informacje_czerwiec2004.html

Cytat:
Alkoholowa frakcja lanoliny to euceryt (alkohole lanolinowe). Euceryt ma postać białawej, bezwonnej masy. Zawiera cholesterol, izocholesterol, alkohol cetylowy, alkohol cerylowy. Euceryt wymieszany z białą wazeliną lub parafiną to euceryna (eucerinum). Bardzo dobrze wchłania się w skórę i jest cenionym podłożem kremów oraz maści. Wchodzi w skład mleczek i śmietanek kosmetycznych.
Euceryna pochłania nawet 200% wody, a po dodaniu oliwy z oliwek nawet 320%. Z wodą euceryna daje więc stabilną emulsję woda/olej. Kremy i maście zawierające eucerynę mają właściwości nawilżające i absorbujące.
Euceryna jest substancją higroskopijną.
Euceryna farmakopealna zawiera 95% parafiny lub wazeliny i 5% eucerytu.

asinek

Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:55
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lekobaza:
olej parafinowy 3,0g
wazelina biała 32,0g
monostearynian glicerolu 3,0g
Lanetta O 9,0g
Tween 40 7,0g

Hascobaza firmy Hasco-Lek:
Miglyol 812 2,0g
glikol propylenowy 5,0g
aerosil 0,1g
kwas sorbowy 0,2g
woda ad 100,0g

czyli wyglada na to ze hascobaza moze wspierac lepsze przenikanie skladnkow...
Ciekawe jak to jest z uzyciem tych baz w praktyce, euceryny na pewno nie trzeba podgrzewac, mozna do niej wmieszac skladniki aktywne na zimno.

Dziewczyny i chlopaki, moze by tak ktos skoczyl do apteki i namierzyl ile te bazy kosztuja i czy w ogole mozna je dostac bez recepty? Sama bym juz dawno to zrobila, gdyby nie fakt ze do najblizszej polskojezycznej apteki mam jakich 800 km Razz .

Saskia

Wysłany: Pią Sty 27, 2006 11:08
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Zadzwonilam do jednej z mioch aptek w poblizu - istnieje mozliwosc sprzedania hascobazy - cena podloza i pudelka - za 100 g trzeba zaplacic 7 pln.

asinek

Wysłany: Nie Sty 29, 2006 14:04
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

jeszcze o eucerynie:
(wg. C. Kapschinski, B. Krämer "Natürliche Schönheit für Ihre Haut", ISBN 3-926337-03-6)
euceryna moze byc wykorzystywana jako bezwodna baza do emulsji typu w/o (woda w oleju). Charakteryzuje sie swietnymi wlasciwosciami emulgujacymi i moze zemulgowac wiecej niz 100% wody lub roztworu wodnego.

Przepisy z tego samego zrodla (sa niesprawdzone, wiec poki co nie ida do przepisiarni, ale obiecuje uzupelnic):
Krem do suchych i luszczacych sie stop:
50 g euceryny
4 szczypty mocznika (odmierzane na czubku noza)
3 ml oleju z korzenia lopianu
5 ml oleju z alg (macerat algowy)
10 ml Aloe Vera 10ciokrotny
14 kropli parabenu

mocznik rozpuscic w Aloe-Vera po zcym wymieszac (na zimno) wszytskie skladniki

Prosty krem natluszczajacy dla cierpiacych na AZS
50g euceryny
5 ml oleju neutralnego (trojglicerydy)
3 ml oleju z wiesiolka
3 szczypty mocznika
30 kropli Aloe vera 10x
25 kropli wyciagu ze stozkow wzrostu roslin (meristemextrakt)
20 kropli olejku z nagietka
5 kropli olejku z drzewa herbacianego

znow rozpuszczamy mocznik w aloe vera i wszytsko mieszamy na zimno

Krem natluszczajacy dla osob cierpiacych na Psoriasis
50 g euceryny
1/2 lyzeczki miarowej wit E (1,25 ml)
20 kropli pantenolu
3 ml olejku z wiesiolka
4 szczypty mocznika
20 kropli aloe vera 10x

znow rozpuszczamy mocznik w aloe vera i wszytsko mieszamy na zimno

Saskia

Wysłany: Pią Lut 03, 2006 9:17
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

W aptece nabylam hascobaze, poniewaz nie zdecydowalam sie jeszcze na wykorzystanie jej do wlasnego kremu, pozstanowilam sprawdzic jej dzialanie w formie niezmienionej Laughing Okazja do tego byl dzien, kiedy postanowilam zrobic sobie przerwe w nakladaniu retin-A, bo w zasadzie nie mam sprawdzonego kremu, ktory moglby zlagodzic zluszczanie skory na twarzy. Wieczorem nalozylam hascobaze i musze przyznac, ze skora jest miekka i zdecydowanie mniej sie luszczy, ale co najwaniejsze, hascobaza nie pozatykala mi porow - czego sie obawialam i nic przez noc mi nie przybylo (mysle o pryszczach Laughing ) Mysle wiec, ze moze byc przydatna i moge ja polecic do wykorzystania w ciekawym przepisie na krem.

alraune

Wysłany: Pią Lut 03, 2006 15:01
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Niby zapychanie to sprawa indywidualna, ale, brrr, na samą myśl o eucerynie zgrzytam zębami - nawet w mixie 50/50 z wodą to jest koszmarny klajster - fakt, idealne przy poważnych, ale suchych (przy mokrych tylko pogarszało), zmianach atopowych - ale normalnie kompletnie do niczego.
Moze jestem uprzedzono- ale kojarzy mi się to ze szpitalnym horrorem, gdy uciekałam ze smarowań, bo jak skóra zaczynała się goić to miałam piękny wysyp pryszczy, na co lekarze przepisywali też eucerynę, tyle, ze z gentamycyną Evil or Very Mad Na szczęście obecnie mam normalną panią dermatolog, która nie zapisuje mi czegoś bez spytania czy będzie mi służyło, ew. proponuje coś nowego...

justy

Wysłany: Pon Lut 06, 2006 22:26
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lekobaza:
olej parafinowy 3,0g
wazelina biała 32,0g
Lanetta O 9,0g
Tween 40 7,0g

Hascobaza firmy Hasco-Lek:
Miglyol 812 2,0g
glikol propylenowy 5,0g
aerosil 0,1g
kwas sorbowy 0,2g
woda ad 100,0g

tak mi się coś nie zgadzało (nie ma wody w lekobazie?)- i rzeczywiscie- popełniłam błąd. powyżej jest podany skład wyłącznie Lekobazy. a konkretnie:
Lekobaza:
olej parafinowy 3,0g
wazelina biała 32,0g
Lanetta O 9,0g
Tween 40 7,0g
Miglyol 812 2,0g
glikol propylenowy 5,0g
aerosil 0,1g
kwas sorbowy 0,2g
woda do 100,0g

natomiast Hascobaza ma taki skład:
parafina ciekła
wazelina biała
monostearynian glicerolu
alkohol cetostearylowy
Tween 40
Miglyol 812
glikol propylenowy
kwas krzemowy koloidalny
kwas sorbowy
woda oczyszczona

Euceryna apteczna:
wazelina biała (lub: parafina ciekła+30%cerezyny) 95%
alkohol cetylowy 3%
cholesterol 2%

hala

Wysłany: Sro Lut 08, 2006 18:27
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

hm...hm...
nie będę po raz kolejny pisać żem matoł,ale chylę czoła przed asinkiem,pitinkiem,hokusikiem i....same wiecie
po lekturze asinka pomyślałam sobie,że cudownie byłoby mieć tyle zapału i wiedzy,żeby mieszać z takim profesonalizmem....w związku z tym ślubuję sobie,że jak będę miała więcej czasu,to wezmę sie za moje biochemiczne dokształcanie Exclamation
ale,ale jak na razie jestem skazana na swoje prosciutko-prostackie mieszanki i wykonuję tylko serum z wit C i wit PP+soja +Q 10,wczoraj wykonałam pierwszy poważny krem wg przepisu Piti,do 3 ml physiogelu dodałam kapsułkę Q 10,wyszedł śliczniutki,puszysty,żółciutki kremik i po tym wstepie przechodzę do pytania:poniewaz serum z PP,Q 10,soji i witE jest dla mnie troszkę mało nawilżające,w zasadzie w ogóle,to jak myślicie,co możnaby z tych składnikow i jak polączyć z hascobasą?Używam zoracu raz w tygodniu,generalnie mam gębę suchą,świeci sie tylko rano po filtrach Very Happy
dziekuję moje kochane Embarassed

crumb

Wysłany: Pon Mar 27, 2006 13:55
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

http://www.gsk.com.pl/produkty/Dermobaza.html

http://www.gsk.com.pl/produkty/Cutibaza.html

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Domowe laboratorium urody
Skocz do: