nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Sesderma RETISES krem z retinolem

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Retinoidy i kwasy
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lenna

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 19:50
Temat postu: Sesderma RETISES krem z retinolem
Odpowiedz z cytatem

Sesderma to ulubiona firma co niektórych (ci od ferulaca). Krem ma świetne opinie na wizażu, kosztuje za to jak za złoto (30ml/180zł).

SeSDerma, Retises 0,50% (Krem przeciwzmarszczkowy i regenerujący na noc)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26780
występuje w różnych stężeniach 0.25-1%.

Składu niestety znaleźć nie mogę.

Cytat:
RETISES 0,5% FORTE REGENERUJĄCY KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY
Opakowanie: 30 ml.

LINIA – RETISES – Głębokie zmarszczki, trądzik, przebarwienia, rozstępy

Intensywna terapia przeciwzmarszczkowa dla skóry dojrzałej oraz skóry po terapii z użyciem retinolu. Krem przeciwzmarszczkowy regenerujący na noc o wysokiej zawartości retinolu (0.5%) o silnym działaniu wygładzającym. Pielęgnuje i odżywia skórę.

Zawiera retinol w bardzo wysokim stężeniu 0,5% – dlatego jest to preparat odpowiedni wyłącznie dla skóry przyzwyczajonej do stosowania retinolu. Przed rozpoczęciem stosowania należy nakładać codziennie wieczorem przez 3 miesiące Retises CT 0.25%. Retinol zmniejsza i rozjaśnia przebarwienia. Reguluje proces keratynizacji, stymuluje proliferację keratynocytów. Złuszcza i odbudowuje skórę – wygładza powierzchnię skóry i zwiększa jej grubość. Przywraca prawidłowe stężenie witaminy A w skórze, które zostało zmniejszone przez negatywny wpływ promieniowania UVA, odwraca szkody spowodowane ekspozycją na słońce. Zwiększa syntezę kwasu hialuronowego, stymuluje proliferację fibroblastów, zwiększa syntezę kolagenu. Propionian retinylu to bardziej stabilna postać estrowa retinolu – potęguje jego efekt. Glukozyd askorbylu powoduje intensywną stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Kwas bosweliowy chroni przed degradacją włókien kolagenu i elastyny. Wszystkie te składniki czynią skórę promienistą, usuwają przebarwienia i redukują głębokie zmarszczki już po miesiącu stosowania. Krem nawilżający i regenerujący skórę, poprawia jej wygląd i elastyczność. Czyni skórę promienistą, usuwa przebarwienia i redukuje głębokie zmarszczki.

Retises 0,5%

Krem Przeciwzmarszczkowy zawiera propionian retinylu 0,22%, roztwór oligopeptydu palmitylu 3%, glukozyd askorbylu 1%, glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego 1% oraz kwas bosweliowy 1%.

Sposób użycia:
Stosować na noc, nakładać na oczyszczoną skórę, 3-4 razy w tygodniu co drugą noc. Zalecane stosowanie filtrów UVA, ponieważ powoduje nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Efekty obserwowane po trzech tygodniach.

http://www.sklep.bio-med.pl/retises-0-5.html

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
larsson79

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 18:30
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dla zinteresowanych jest jeszcze cos takiego :

RETISES NANO O.25%
Retinol + Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej (VLMW) w liposomach.
PRZECIW STARZENIU - PRZECIW TRĄDZIKOWI - PRZECIW ROZSTĘPOM .
Opakowanie: 30 ml.

Cena podobna,występuje w niższym i wyższym stężeniu, i tez dokładnego składu nie moge znaleźć

malinowa

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 21:55
Temat postu: Re: Sesderma RETISES krem z retinolem
Odpowiedz z cytatem

lenna napisał:
Sesderma to ulubiona firma co niektórych (ci od ferulaca). Krem ma świetne opinie na wizażu, kosztuje za to jak za złoto (30ml/180zł).

Krem jest boski. Kosztuje niemało ale jest dość wydajny. Powoduje łuszczenie ale nie jest ono jakoś upierdliwe. U mnie skóra schodzi następnego dnia rano, przecieram twarz tonikiem i wszystko zostaje na waciku.
Mam skład 1%, podam na dniach.

ayem
Administrator

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 22:08
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

mnie oprócz składu zastanawia opakowanie, czy to jest zwykła odkręcana tubka?

lenna

Wysłany: Sro Lis 21, 2012 19:51
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Wrzucam skład Retises 1% od Maliny
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae70cdfc927018dc.html

aqua, caprylic/capric triglyceride, ethylhexyl methoxycinamate, pentylene glycol, cetyl alcohol, propylene glycol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, glyceryl polymethacrylate, c12-15 alkyl benzoate, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, bis-peg/ppg-16/16 peg/ppg-16/16 dimethicone, ascorbyl glucoside, dimethicone, retinol, retinyl propionate, polysorbate 20, palmitoyl oligopeptide, tribehenin sunflower oil, tocopheryl acetate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, laureth-9, glyceryl dibehenate, disodium edta, sodium ascorbate, sodium hydroxide, ascorbyl palmitate, glyceryl behenate, bha, bht, lecithin, lilial, coumarin, glyceryl oleate, citric acid, linalool, benzyl cinnamate, benzyl salicylate, o-cymen-5-ol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, parfum.

lenna

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 9:04
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

ayem napisał:
mnie oprócz składu zastanawia opakowanie, czy to jest zwykła odkręcana tubka?

Zwykła odkręcana tubka.
U mnie niestety krem powoduje buraka, lekkiego co prawda i przejściowego, ale jednak.
Trochę ściąga mi paszczę i zdecydowanie powoduje łzawienie.
Mam niestety świeżo wyhodowaną trwałą zmarchę pod jednym okiem i traktują ją jak poligon dla retises. Zobaczymy czy coś drgnie, bo jak dotąd nic jej nie dało rady, tylko patrzyłam w ciągu ostatniego roku jak robi się coraz większa...

rufek

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 9:48
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, a łuszczycie się po tym kremie ?

lenna

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 10:25
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ja nie Smile

rufek

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 10:32
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

To może jest szansa, że i mnie ta wątpliwa przyjemność ominie.
Ostatnio łuszczę się nawet po rolce Shocked

malinowa

Wysłany: Sob Gru 08, 2012 18:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

trochę się łuszczę, nie po kazdej aplikacji
ale przejeżdżam wacikiem nawilzonym hydrolatem i ścieram wszystko

w neo lady jest obecnie promocja na 1%

astray

Wysłany: Nie Gru 09, 2012 15:43
Temat postu: retises nano
Odpowiedz z cytatem

A czy któraś z Was stosowała retises nano i ma porównanie do "zwykłej" wersji?
Nano to żel z retinolem zamkniętym w liposomach (wersja 0,25% i 0.5%)+ niskocząsteczkowy kwas hialuronowy i niacynamid. Nie mam INCI niestety.

Brzmi fajnie i chyba mocniej działa?

A pyt nr2, zastanawia mnie po co wersja 1% ma w składzie filtry UV?

lenna

Wysłany: Sro Gru 12, 2012 7:37
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Mój Retises poleciał w świat i tym samym zakończyłam kolejny nieudany (i drogi) eksperyment.
Pisałam wcześniej, że łzawią mi oczy, 2 dni temu obudziłam się ze spuchniętymi policzkami i miałam dość. Wolę swoją zmarchę niż alergię, a uczula mnie tutaj chyba 'parfum'.
Także zostaję na wcześniej upatrzonych pozycjach w postaci ferula, genifiqua i iwostinków.

Strona 1 z 1
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Laboratorium Urody Strona Główna » Retinoidy i kwasy
Skocz do: